İnstagram Gönderi Beğenisi Arttırma

İnstagram'da popüler olmak veya firmanızı daha geniş bir kitleye tanıtmak için İnstagram beğenilerinizi yukarılara taşımalısınız. Takipçi sayınız üst düzey seviyelerde olduğu halde gönderi beğenileriniz düşük seviyelerde ise bu durum gönderilerinizin takipçileriniz tarafından ilgi çekici bulunmadığına veya sevilmediğine işarettir. İnstagram gönderilerinizin beğeni ve etkileşim sayısını arttırmadan popüler olmanız imkansızdır.

Eğer kurumsal bir hesaba sahipseniz ve düşük etkileşimler alıyorsanız buradan markanızın sevilmediği izlenimi ortaya çıkar. Bu sebeple beğenilerinizi arttırmak ve markanızı daha geniş kitlelere yaymak için İnstagram gönderilerinizi daha verimli şekilde paylaşmalısınız. İnstagram gönderilerinizi daha verimli şekilde paylaşmak için şu maddelere dikkat etmelisiniz ;

  • Orjinal ve özgün içerikler paylaşmak
  • Kalite seviyesini yüksek tutmak
  • Gönderileri düzenli ve zamanlı paylaşmak
  • Gönderi ile ilgili etiket kullanmak
  • İnstagram beğeni satın almak

Yukarıda belirtilen 5 maddeye uyarak gönderi etkileşimlerinizi arttırabilirsiniz. Fakat ilk 4 madde çoğu İnstagram kullanıcısı tarafından uygulandığı için sizlere hızlı çözüm getirmez. Bu sebeple sadece ilk 4 maddeye uyarak yavaş sonuçlar alacak ve takipçi kaybına uğrayacaksınız. Daha hızlı çözümler elde etmek ve markanızı geniş kitlelere daha hızlı ulaştırmak için sitemizden beğeni satın alabilir ve istatistiklerinizi yükseltme şansını yakalayabilirsiniz.

ORJİNAL VE ÖZGÜN İÇERİKLER PAYLAŞMAK

Genellikle İnstagram kullanıcıları takip ettikleri hesaplardan orjinal, özgün içerikleri üretmelerini ve daha önce karşılarına çıkmamış paylaşımları görmeyi beklemektedir. İnstagram hesabınızı büyütmek ve geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız mutlaka bu kurala özen göstermelisiniz. Bu durum hem popüler olmak isteyen kişisel hesaplar hem de işletme hesapları için geçerlidir.

Özgün ve orjinal olmanın ilk kuralı diğer hesapların paylaştığı içerikleri paylaşmamaktır. Başka bir hesapta güzel olduğunu düşündüğünüz bir gönderiye rastladınız takdirde direk o gönderiyi hesabınızda paylaşmaktansa gönderinin fikri üzerinden giderek o fikire yakın bir gönderi ile takipçilerinizin karşısına çıkabilirsiniz. Başka bir hesaptaki gönderiyi direk olarak takipçilerinize sunduğunuz zaman bu durum takipçileriniz tarafından anlaşılırsa güven ve imaj kaybı yaşarsınız.

Özgün ve orjinal olma konusunda değineceğimiz bir diğer konu ise kendinizi tekrarlamamaktır. Sürekli aynı konu üzerinden paylaşımlar yapmak kendinizi tekrar ettiğinizi gösterir ve takipçileriniz artık bu durumdan sıkılarak takibinizden çıkabilir.

KALİTE SEVİYESİNİ YÜKSEK TUTMAK

Özgünlük ve orjinallik her ne kadar kalite ile karıştırılsa da aslında bu iki kural birbirinden oldukça farklıdır. Gönderilerinizin özgün ve orjinal olması kaliteli olduğu anlamına gelmez. Takipçileriniz genel olarak sizden kaliteli, keyifli vakit geçirdikleri ya da bilgi öğrenebilecekleri gönderiler beklerler. Bu bağlamda şu maddelere dikkat etmelisiniz;

  • Gönderinizin çekildiği açıyı hesaplamalısınız
  • Gönderinizde hangi materyallerin görüneceğine dikkat etmelisiniz (istenmeyen ve yanlış düşüncelere yol açabilecek öğeler kaldırılmalıdır)
  • Gönderilerinizi fotoğraf ve video düzenleme araçları ile düzenlemelisiniz

Bu yukarıdaki 3 maddeye uyarak kalite seviyenizi yüksek seviyelerde tutabilir ve takipçilerinizin ilgisini üstünüze çekebilirsiniz.

GÖNDERİLERİ PLANLI VE ZAMANLI PAYLAŞMAK

Yukarıda açıkladığımız 2 maddeye uysanız bile eğer ki gönderilerinizi zamanlı ve planlı olarak paylaşmıyorsanız takipçilerinizden eksi not almanız muhtemeldir. Örnek olarak gün içinde takipçileriniz çalıştığı için gönderilerinizi göremeyecek, görseler bile etkileşim bırakamayacaktır. Takipçileriniz çalışan kişiler olmasa bile 09:00 - 20:00 saatleri arası hayatın getirdiği bir yoğunluk olduğu için yine etkileşim almamanız muhtemeldir. Bizim tavsiyemiz; sabah insanların güne başlamalarına yakın bir zamanda (06:00-07:00 arası) ve akşam insanların evlerine gelip dinlenmeye çekildiği zamanlarda (20:00) paylaşımlar yapmanızdır.

GÖNDERİ İLE İLGİLİ ETİKET KULLANMAK

Gönderilerinizi geniş kitlelere yayabileceğiniz bir diğer kural ise etiket kullanmaktır. Etiket kullanmanız gönderilerinizi sizi takip etmeseler bile kullanacağınız etiketi takip eden veya o etiketi aratmış olan kişilerin karşısına çıkaracaktır. Fakat kullanacağınız etiketler gönderiniz ile alakalı olmalıdır. Aksi takdirde verim almanız pek mümkün gözükmemektedir. Burada dikkat edilmesi gereken bir konu ise fazla etiket kullanılmamalıdır. Gereğinden fazla etiket kullanmanız İnstagram tarafından Shadow Ban olarak da adlandırılan kısıtlamalara maruz kalmanıza sebep olur. Bir gönderi için maksimum 5-6 etiket kullanmak sizin için yeterli olacaktır.

BEĞENİ SATIN ALMAK

Hesabınızın etkileşim istatistiğini arttırmak ve markanızı daha hızlı bir şekilde popüler hale getirmek için İnstagram beğenisi satın alabilirsiniz. İnstagram beğenisi satın almak sizleri daha hızlı bir şekilde sonuca ulaştıracak ve istediğiniz popülerliği daha hızlı kazanmanızı sağlayacaktır.